Kõrged

MALLE – läbimüüdud

Kodumaine keskvarajane, kõrgekasvuline, saagikas ja väga hea maitsega varajase kasvuhoonetomati sort. Varajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 105-110 päeva. Taim on keskmise kasvuga, kobaras 5-6 vilja, vili keskmise suurusega (80-90g), kergelt lame, valmimata viljadel nõrk roheline krae, valminud vili punane. Haigustele väga vastupidav.

 

EVELLE

saagikas, kõrgekasvuline, punane ja varajane sort. Piklikümara vilja mass on 80-90 g. Viljad on kogu taime ulatuses enam-vähem ühesuurused. Eriti ilus kaubanduslik välimus. Vastupidav haigustele (ruugehallituskindel) ja viljade lõhenemisele. Kõige uuem Eesti Taimekasvatuse Instituudi sort.

 

ERK

Keskvarajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 115-120 päeva. Vili on suur, lame-ümmargune, erepunane, esimesed viljad võivad olla ribilised, hiljem siledad. Kobaras 4-6 vilja, keskmine vilja mass 125-150g. Vastupidav ruugehallitusele. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoones.

 

PETULA  – läbimüüdud

Väga varajane, vili 80-90g, hea haiguskindlusega. Taim kuni 2m

 

 

 

MONEYMAKER

keskvarajane saagikas, ümmargused, ühtlased punased 60-70g viljad, indeterminantne, sobib kasvatamiseks klaas- ja kilemajas.

 

MARMANDE- läbimüüdud

Keskvarajane kiirekasvuline sort ( tõusmetest saagini 110-115 päeva). Kasvatatakse avamaal ja kilekasvuhoones, sort on determinantne, kõrgusega 110-130 cm. Viljad kaaluga kuni 200 g on punased, lapikümara kujuga ja heade maitseomadustega

 

VILJA 

Keskvarajane. Tärkamisest esimese korjeni 115-120 päeva. Kõrge, tugeva kasvuga. Kobaras 4-6 vilja. Vili suur, 140-145 g, võrdlemisi sile, sümmeetriline, lapikümar. Lõhenemiskindel. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoones. Transpordikindlus hea.

 

HUGO

Keskvarajane. Piklikku koonusjat paprikat meenutav 140-160 grammine tomat. Väheste seemnetega, lihakas.

 

 

PIIBE

Keskvarajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 120 päeva. Vili piklik, valmimata väikese tumerohelise kraega, valminult punane, keskmine suurus 80 gramm

 

BRANDWINE YELLOW – läbimüüdud

Suurepäraste maitseomaduste t  õttu üks populaarsemaid tomati sorte Ameerikas. Kasvatatakse kasvuhoones või kiletunnelis. Sort on hiline ja kõrgekasvuline (150-200 cm). Lehed meenutavad kartuli lehti.

 

 

 

TOLSTOI- läbimüüdud

Kõrgekasvuline  ning varajane avatud kasvuviisiga tuntud hübriidsort. Taim on kõrge kasvuga, haigustele vastupidav. Suurtes kobarates keskmise suurusega ümarad magusa lõhna ja maitsega tomatid. Viljad keskmise suurusega (80-120g), säilivad väga hästi. 60-70 päeva istutusest saagi alguseni.

 

BROOKLYN

Indeterminantne sort, vili 150-170 g, sobib kilekasvuhoonesse

 

 

ORKADO

Keskvarajane, indeterminantne hübriid kasvatamiseks nii katmikalal kui avamaal. Vili kaaluga 130-145 g. Vilja konsistents ei ole väga tihe kuid on väga maitsev.

 

MONDIAL

Väga varajane, vili 180-220 g maitsev lihatomat. Kevad-suviseks saagiks. Lihtne hooldada

 

 

 

 

LOGISTICA

Indeterminantne sort, vili 170 g. Talub jahedat suve, hea lõhenemis- ja transpordikindlus.

 

 

RALLY  – läbimüüdud

Indeterminantne sort, 200 g viljaga lihatomat. Sobib hästi kiletunnelisse. Taim avatud kasvuga.

 

 

VISA
varase kuni keskmise valmimisajaga (75 päeva), kõrgekasvuline tomatisort. Kobaras on 7…9 vilja. Tomatid on erepunased, lapikümarad ja keskmiselt kuni 116 g rasked.

 

 

BAIKONUR

Varajane, kohaneb erinevate ilmastikutingimustega. Intensiivselt punase värvusega, tihedad, hästi transporditavad. Läikiv vili, umbes 180-200g. Sobib kasvuhoonesse ja kilemajja

 

 

 

JURMALA

Keskmiselt hiline sort, kobaras 5-6 vilja, kaaluga 120-160g, hea maitsega, kasvatamiseks kasvuhoones

 

 IKARUS

130-150cm kõrge, kasvuhoone, avamaa, vili 150-200g

 

 

HERODES

Keskhiline, pideva kasvuga Härjasüdame- tüüpi sort. Viljad on väga suured ja punased. Vahetuks tarbimiseks.

 

 

HÄRJASÜDA – läbimüüdud

Keskvalmiv, taime kõrgus 150-170cm. Roosakaspunase seemneteta viljalihaga suur südamekujuline maitsev mure lihatomat. Viljaliha pehme, kuid tihe ja mahlane. Kobaras 2-3 vilja. Vili kaalub 400-600g. Maitsvad ja suured viljad. Suurepärane maitse säilib ka töötlemisel. (Tuntud ka nimedega OXHEART)

 

 

 

VAARIKAS OLBRZIN

Kõrge 2-2,5m, lihatomat. Kobaras 2-4 vilja. Keskmise suurusega, pehme, üsna tugev, vähe seemneid

 

 

 

MUCHAMIEL

Varajane, Vili lapikümar, lihakas , punane, kaaluga kuni 200 g. Väga head maitseomadused.

 

 

 

CITRINA

Keskhiline. Kõrgekasvulist sorti võib kasvatada nii kasvuhoones kui ka avamaal. 75 -85 gr raskused kollased tomatid meenutavad kujult sidrunit. Harulistel kobaratel rikkalik saak.